Jak wpływa czytanie komentarzy na nasze decyzje i życie.

Dzisiaj mamy piękny i słoneczny dzień, to nastraja do tworzenia. Mam coś dla Was do przemyśleń. Mnóstwo osób, szuka w obecnej chwili sposobu zarabiania pieniędzy, niestety liczą na szybki strzał, który szybko wyzwoli ich z problemów, których doświadczają w swoim życiu. Załóżmy, że udało się zaliczyć „szybki strzał” i jakimś cudem zarobili, dostali, odziedziczyli dużą kasę. Czy to coś zmieni w ich życiu? Myślę, że nie za dużo, a nawet śmiem napisać, że w większości przypadków, może pogorszyć ich stan posiadania, jak również wpłynąć negatywnie na ich życie.

To co czytasz, kogo slychasz ma znaczenie, czy wiesz jak duże?
Kogo słuchasz

– Dlaczego?

Nie właściwa postawa, negatywna mentalność oraz niska świadomość życia, niska samoocena swojej osoby. Sam kiedyś tego doświadczyłem na własnej skórze i to dość boleśnie.

UWAGA!
Przedstawiam ci moje przemyślenia na temat ciekawego doświadczenia, które ostatnio mnie spotkało.  Zwróć uwagę, to jest tylko moja opinia, mój punkt widzenia. Nie muszą się zgadzać z Twoimi poglądami. TY możesz mieć inne zdanie i to jest jak najbardziej OK.

Kogo słuchasz, jak to wpływa na Twoje decyzje.

Szukając sposobu na zarabianie, większość ludzi idzie na skróty, nie ufają procesowy, który został utworzony po to, aby pomóc im stawiać pierwsze kroki we właściwy sposób i odpowiedniej kolejności. Krok po kroku, etapami. Często jest tak, że zanim taka osoba pozna, z czym ma do czynienia, już ma wyrobione swoje zdanie na podstawienie często jednego słowa, które padnie podczas rozmowy. Nowa osoba dowiaduje się, do jakiej firmy ma być „z rekrutowana”.

Jeszcze nie zapoznała się z materiałami, nie obejrzała prezentacji możliwości, ale  opinię o danej firmie, osobie, produkcie, koncepcji  już sobie wyrobiła na podstawie informacji od wujka „GUgla”. Wujek „GUgel”, nie ma emocji i wyrzuca wszystkie śmieci, które ludzie zostawiają w internecie. Tak większość to są śmieci. Wpisał w przeglądarkę nazwę firmy, produktu, to co zobaczył.
– Woooooow co mu wyskoczyło? 🙂
– Komentarze, opinie innych ludzi. Co robi, siada i czyta i delektuje się i już wszystko wie.
Tak przynajmniej WYDAJE MU SIĘ że coś wie. KOGO SŁUCHASZ?

Zastanówmy się. Jak uważasz, czym są komentarze?

Oto moja definicja. Komentarze, które pojawiają się pod artykułami, postami, czy w opiniach na różnych forach, są OPINIAMI INNYCH LUDZI. To nie są fakty, z FAKTAMI NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO. To tylko punkt widzenia innego człowieka. Tak jak ten post, który czytasz. To też jest opinia, którą możesz przyjąć lub odrzucić.
Rozróżniamy komentarze pozytywne oraz komentarze negatywne, często nawet komentarze negatywne przechodzą w hejterskie. Jak na nie patrzysz? Czy przez pryzmat pojęcia KOGO SŁUCHASZ? Zobaczmy…

Komentarze pozytywne umieszczają i piszą osoby spełnione, szczęśliwe, zadowolone i z tego punktu widzenia je piszą. Zazwyczaj nawet jeśli mają w swoim życiu, negatywne doświadczenia nie koncentrują się na nich, tylko wyszukują te pozytywne aspekty, na których się skupiają i dla świata dają tę iskierkę dobroci.

Komentarze negatywne piszą osoby, które być może zostały oszukane w swoich życiu, są niespełnione, sfrustrowane, rozgoryczone i dość często przejawiają tryb roszczeniowy do ludzi, świata. Spoglądają z perspektywy, jakby im się coś należało i każdy powinien koło nich biegać dla zaspokojenia ich potrzeb i zachciewajek. I tak nie będą zadowoleni, gdy ta zachcianka będzie spełniona, gdyż zawsze znajdą coś, co im nie będzie pasować.

Umysły większości osób działają tak, że ich RADAR UMYSŁU, wyszukując informacji o danej firmie, produkcie, usłudze skupia swoją uwagę na tych negatywnych aspektach informacji. Dlatego zawsze są do tyłu za innymi osobami. Osobami, które swoją uwagę skupiają na wyszukaniu takich informacji, które by je przekonały do firmy, produktu, usługi, człowieka i wielu innych rzeczy. Szukają powodów, dlaczego mają coś zrobić.

Każda opinia kierunkuje Twoje myśli, czy wiesz na co?

Patrząc, pod kątem prawa przyciągania i pierwszego konceptu – KOGO SŁUCHASZ – jakie można wysnuć wnioski. Czy czytanie i słuchanie negatywnych komentarzy jest OK? Każda opinia bez względu na to, czy jest dobra, czy też nie wyrabia w Tobie nowe spojrzenie na dany temat. Jeśli się zagłębisz w czytanie negatywnych komentarzy, to umysł Twój wyrobi negatywne spojrzenie na daną sprawę i odwrotnie. Czytanie pozytywnych komentarzy, wyrobi w Tobie pozytywny punkt widzenia. A co za tym idzie pozytywne emocje, w świat też wysyłasz pozytywne wibracje. A to, co wysyłasz, wraca do Ciebie.

Co zatem wysyłasz w świat? Czy to, co wysyłasz, chcesz otrzymać w zamian?

Twoje działania są uzależnione od informacji, jakie posiadasz. Jeśli masz złą i negatywną informację, to budujesz swoją porażkę i tracisz szansę na zmianę swojego życia. Okazje są i będą, ale TY ich nigdy nie zauważysz, a jak zauważysz to na chwilę w przebłysku uniesienia Twojej intuicji, ale świadomość skoncentrowana na wyszukiwaniu NEGACJI cię zgasi, szybciej niż ci się wydaje. Nie miej złudzeń, że będzie inaczej.

Swoją przygodę nad zmianą życia i ustawieniu go tak jak chcesz, zaczyna się od zmiany świadomości, postawy, zbudowania pewności siebie. Tutaj pojawia się pytanie. Gdzie znajdę dobrą informację, która pozwoli mi nauczyć się właściwych rzeczy, nowego spojrzenia. Wiedza, która pozwoli mi zmienić moją postawę, mentalność, nawyki. Najlepszą wiedzą jest wiedza pochodząca od ludzi, którzy osiągnęli sukces w dziedzinie, która nas interesuje. Czyli KOGO SŁUCHASZ – Trzeba jednak sobie to uświadomić, że tak jest. Jest wiele przysłów na ten temat:

„Jeśli wejdziesz między wrony, to zaczynasz krakać tak jak one”
„Z kim się zadajesz takim się stajesz”  jest jeszcze wiele innych.

Warto sobie uświadomić fakt. Na planecie ziemia nie ma ani jednej firmy, która byłaby firmą idealną. Każda firma ma swoje zalety i wady. Każda firma ma zadowolonych klientów jak i niezadowolonych. W każdej firmie są reklamacje na produkty, usługi. Nie ma firmy, człowieka, produktu, usługi, która nie byłaby krytykowana.
Jest też druga strona. Po tej drugiej stronie są entuzjaści, zwolennicy tych samych firm, produktów, ludzi. Są oni MEGA zadowoleni. I co na to powiesz? Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie nie zadowolony, nieszczęśliwy, będzie czuł się wykorzystany.

Zwróć uwagę, żyjemy w świecie DUALIZMU. Jest plus i minus. Jest dzień i noc, jest zimno i ciepło. Negatywne i pozytywne postrzeganie świata. Na czym chcesz opierać swoje życie? Są z jednej strony ludzie zadowoleni z życia, spełnieni, z drugiej zniechęceni i załamani życiem. DO KTÓREJ GRUPY NALEŻYSZ?

Wyjdź szczęściu naprzeciw. Zwracaj uwagę kogo słuchasz.

Powiesz, ja chcę żyć w szczęściu, radości, dobrobycie. NAPRAWDĘ? To dlaczego czytasz negatywne komentarze, zasięgasz opinii ludzi, którzy nic nie osiągnęli w swoim życiu, zanim czegokolwiek dowiesz się od źródła. KOGO SŁUCHASZ? Od tego, kogo słuchasz, zależy to, jaką wyrobisz w sobie opinię i jakie będziesz miał nastawienie do człowieka, projektu, firmy, produktu, A od Twojego nastawienia zależy Twoje życie.

Pozytywne spojrzenie na życie wyrabia w Tobie pozytywne emocje, przez to WYSYŁASZ w świat pozytywne wibracje. Pozytywna opinia Cię zbuduje, doda energii do działania, a tym samym zbliżysz się do celu. Zatem KOGO SŁUCHASZ? Czy chcesz słuchać ludzi, którym z jakiegoś powodu nie powiodło się, po drodze poddali się, a swoją frustrację, żal wyrzucają w komentarzach, hejtujac tych, którym się powiodło? Obie strony włożyły w to swoją energię, lecz inaczej została spożytkowana. Entuzjaści włożyli w swoje działanie pozytywną energię, dobre nastawienie i mieli właściwą postawę do tego co robią? Przemyśl to.

Kogo słuchasz? Co czytasz? Czy to Cię wzmacnia?

Jeśli czytasz negatywne komentarze, wypowiedzi negatywnych ludzi to jest to pierwszy krok do Twojej porażki i TWOJEGO upadku. A możliwe, że już jesteś rozłożony na łopatki, a każdy, kto przechodzi obok Ciebie, daje ci kopniaka na obudzenie? Czy pomyślałeś/aś, że w ten sposób blokujesz sobie dostęp do zmiany życia na lepsze? Mógłbyś żyć, tak jak chcesz, ale zabrałeś sobie SAM SZANSĘ na wykreowanie swoich marzeń, ponieważ przeczytałeś/aś opinie, która Cię ZABLOKOWAŁA. Przeczytałeś komentarz człowieka, który jest inny niż ty, żyje inaczej niż TY, ma inną mentalność niż TY, inną postawę. Nie wiesz, co zrobił lub nie zrobił. JESZCZE NIE WIESZ, CZEGO NIE WIESZ. I na bazie OPINII jednego czy drugiego człowieka TRACISZ coś cennego. Czy tak ma być? Czy tego chcesz?

Czego pragniesz od życia?

Co zatem powinieneś zrobić? Poddać się procesowi prowadzenia i słuchać swojej intuicji swojego serca. Twoje serce Cię nie okłamie, ale oczy i uszy zawsze.

Dla osób, które chcą zmienić swoje życie, dam dostęp do informacji, do której do tej pory miało dostęp niewielu ludzi. Tylko 1% najbogatszych ludzi dysponowało tymi informacjami i skutecznie broniło do nich dostępu. Na szczęście dla nas są osoby, które wyłamały się i umożliwiły zapoznanie się z tymi informacjami dla większej grupy osób. TY Też MOŻESZ JE POZNAĆ, JEŚLI TYLKO CHCESZ.

Dlaczego chcę podzielić się z TOBĄ tą informacją i w PREZENCIE dać Ci do niej dostęp?

Podchodzę do tego egoistycznie. Chcę, aby mi się dobrze żyło. Dobrze się żyje wówczas, gdy wokół nas są szczęśliwi ludzie. Wychodzisz do sklepu, na spacer, idziesz coś załatwić i miło po drodze spotkać ludzi, od których bije serdeczność, są zadowoleni, uśmiechają się. Czy poczujesz się sam troszkę lepiej w takim towarzystwie? Na pewno tak. Pragnę, aby w pewnym momencie u ludzi zadziałał „EFEKT SETNEJ MAŁPY”.
Oczywiście powodów jest więcej, dowiesz się o nich w procesie zapoznawania się z PRAWAMI WSZECHŚWIATA.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie, to zacznij od wdzięczności. Podziękuj światu, że możesz otrzymać PREZENT i odbierz go, a następnie otwórz się na kolejne wdzięczności i prezenty od świata. Z pozdrowieniami dla Ciebie

Dodaj komentarz